10 نظریه برای همکاریهای مشترک آنلاین
فرنودحسنی

همکاری مشترک زمانی اتفاق می افتد که 2 یا چند شرکت برای کار بر روی یک پروژه در یک دوره زمانی با یکدیگر همکاری کنند. اقدام به همکاری مشترک در محیط اینترنت می تواند شانس شما را نسبت به رقبایتان افزایش دهد، فروش و سود شما را افزایش بخشد، باعث صرفه جویی در وقت و پول شما شود، مراجعات به شما را ازشمند سازد، و سهم شما را از بازار افزایش دهد.

در ادامه با 10 نظر برای اقدام به همکاری مشترک در اینترنت مورد اشره قرار می گیرد.

1-      یک زمینه ساده برای همکاری مشترک تبادل لینک های متنی و یا بنر با سایر سایتهای مربوط است.

2-   اشتراک گذاری وب سایت با کسب و کار دیگری که درارای بازارهدف مشترکی هستند. بازاریابی و تبلیغات بر روی چنین وب سایتهایی به این معنی است که ترافیک وب سایت شما به طرز قابل توجهی بالا خواهد رفت.

3-      تبادل تاییدیه ها و گواهی نامه های دو طرفه در قبال محصولات و خدمات شرکتهای همکار

4-   محصولات و خدمات خود را با محصولات دیگران در قالب یک بسته مشترک تبلیغ کنید ولی می توانید فواید هر یک را به صورت جدا معرفی کنید.

5-   آیا محصولات و خدماتی که شما ارائه می کنید از فروش خوبی برخوردار نیستند؟ حق امتیاز فروش آن را در اختیار دیگر همکارانی که بازار خوبی دارند بگذارید و در قبال آن سود مورد نظر خود را دریافت کنید.

6-   به همکاران خود پیشنهاد معرفی آگهی کالاهایشان را در بسته های محصولات خود بدهید و در عوض از آنها بخواهید که انها نیز چنین کنند.

7-   مجلات الکترونیکی و یا سیستم های پاسخگویی خود کاری را با شرکت های همکار خود راه اندازی کنید و در احتیار مشتریان خود قرار دهید.

8-      با همکاران خود برای تهیه یک کتاب الکترونیکی مشترک برنامه ریزی کنید و ان را به صورت رایگان در اختیار همگان قرار دهید.

9-   نمایشگاهها، همایش ها و سمینارهای علمی مشترکی به صورت مجازی به کمک همکاران خود راه اندازی کنید و هر یک به معرفی کالا ها ، دیدگاهها و توانمندی های خود بپردازید.

10-  یک برنامه نرم افزاری رایگان با همکاران خود تهیه کنید  و در آن کالا ها  و خدمات خود را معرفی کنید و این نرک افزار را در اختیار مردم قرار دهید.

در زیر دو نمونه از منابع همکاری مشترک بسیار خوب آمده است:

Joint Venture Talk یک سایت اینترنتی جالب برای ارسال پیشنهادات همکاری مشترک می باشد. در این سایت می توانید مناسب ترین زمینه های همکاری مشترک را یافته و در مورد شرایط خود با دیگران به بحث بپردازید.

http://HotBoards.com/powerforum/pwrforum.exe?who=jointventures

همچنین در سایت www.onelist.com/suscribe/jointventure می توانید مقالات مختلفی در مورد همکاری مشترک آنلاین،  شبکه سازی، شراکت، استفاده از منابع بیرونی سازمان، مراجعه دو طرفه، استراتژی های همکاری دو طرفه و... به دست آورید. همچنین در هر یک از این زمینه ها شما می توانید پیشنهادات همکاری خود را برای علاقمندان ارسال کنید.

www.onelist.com/suscribe/jointventure


بازگشت به صفحه فهرست مقاله های حوزه IT

 

 

 

 

 

 

 

                         
     
 

©2006 Copyright Farnood.com All Rights Reseved.