فرنود در وب

وب فضای جهانی گسترده ای است با میلیون ها مخاطب و در حال حاضر بزرگترین,     کامل ترین و سریع ترین رسانه بین المللی است. رسانه ای که در اختیار عموم مردم قرار دارد و به آنها امکان می دهد به بیان دیدگاه ها و عقیده های خود پیرامون مسائل گوناگون بپردازند. من هم سعی کردم فراخور زمان, دانش, علاقه و تعهدی که در خود نسبت به انتشار دانسته هایم برای آگاهی بیشتر مردم به خصوص جوان ها احساس می کردم, از این بستر بهره ببرم و آن را ابزار ارتباطی خود با دنیایی فراتر از خانواده, شهر و کشورم قرار دهم. حاصل مجموعه ای است که در ادامه مورد اشاره قرار خواهد گرفت.


زمستان 58
اولین وبلاگی که راه اندازی کردم زمستان 58 نام دارد زمستان به علت علاقه ام به این فصل و 58 برای سال تولدم. نه از این جهت که علاقه خاصی به تولدم داشته باشم بلکه از آن 58 را آغاز برگی جدید در تاریخ ایران می دانم. زمستان 58 را راه انداختم تا از دیدگاه یک نسل سومی به تحولات دنیای درون و بیرون بپردازم. این بود که زمستان 58 را نوحه سرای عزای اندیشه نسل سوم خطاب کردم.


مدیریت فناوری اطلاعات
از اوایل سال 2002 بحث توسعه فناوری اطلاعات در ایران بسیار جدی شد.سرمایه گذاری های دولتی در قالب طرح تکفا در شورای عالی اطلاع رسانی موتور محرک و (متاسفانه) نه کارساز فناوری اطلاعات شد. از همان ابتدا احساس می کردم فناوری اطلاعات همچون بسیاری از موضوع های علمی و غیر علمی به موجی گذارا در ایران تبدیل شود و یا در بهترین حالت گرفتار سطحی نگری و مدیریت غیر حرفه ای خواهد شد. انتظاری جز این هم نمی رفت, فناوری اطلاعات یک علم یا بهتر بگویم صنعت جدید  بود و در کشور تجربه مناسبی نسبت به آن وجود نداشت. از سوی دیگر ضعف مدیریت و ساختار اقتصاد دولتی مزیدی بر علت بودند تا من به این باور برسم که از این کنده دودی بر نخواهد خواست! که چنین هم شد. اکنون بسیاری از ارگان های دولتی ما با هزینه های میلیونی در زمینه فناوری اطلاعات از داشتن یک سایت آبرومند بی بهره اند....
با این دغدغه ها وبلاگ مدیریت فناوری اطلاعات را راه اندازی کردم تا بتوانم ضمن رسیدن به تصویر درستی از دو مقوله مدیریت و فناوری اطلاعات بین رویکرد های نوین مدیریتی و فناوری اطلاعات پیوندی ایجاد کنم. این کار برای من تجربه بسیار خوبی بود و منشا آشنایی با بسیاری از دوستان جدید شد. در این وبلاگ تقریبا همه آثارم را در زمینه فناوری اطلاعات منتشر کرده ام و در زمان هایی برای تکمیل اطلاعات مورد نیازمخاطبان از مقاله اه و رهنمودهای دوستان بزرگوارم استفاده کرده ام. با احترام یاد تمامی کسانی را که مطالبشان را در وبلاگم به کار برده ام گرامی می دارم و از تمامی بازدید کنندگان وبلاگ برای لطف بی دریغشان در ارائه نظر ها و پرسش های هدایتگرانه تشکر می نمایم.


پورتال مدیریت فناوری اطلاعات
شاید به نوعی بتوان دلیل راه اندازی این پورتال را در راستای دغدغه های وبلاگ مدیریت فناوری اطلاعات ذکر کرد اما نکته مهم اینجاست که پورتال مدیریت فناوری اطلاعات یک ایده ناب بود که حاصل تجربه ها, نیازها و تلاش هایی بود که در طول چند سال اخیر به شکل گرفتند. بسیار خوشحالم از اینکه پس از راه افتادن این سایت, چندین سایت با ساختار مشابه آن شروع به فعالیت کردند و این برای من نشان دهنده اثرگذاری و نتیجه بخش بودن دیدگاه هایم بود. لازم می دانم از کمک های بی دریغ دوست بزرگوارم جناب آقای مهندس تجدد در راه اندازی این سایت تشکر کنم.


گفتمان و هم اندیشی ایران و جامعه اطلاعاتی
این عنوان متعلق به وبلاگی بود که به مناسبت اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی راه اندازی کردم. جذابیت ماهیتی موضوع جامعه اطلاعاتی برای من و اهمیت بین المللی آن باعث شد که مدت زیادی را برای مطالعه و بررسی در این حوزه به خصوص از رویکرد موقعیت شناسی ایران در جامعه جهانی اطلاعاتی صرف کنم و در همین راستا برای انتشار اطلاعات, فعالیت ها ودیدگاه های خود پیرامون مباحث مربوطه تصمیم به راه اندازی این وبلاگ گرفتم. در این راه دوست خوبم آقای حاجیلی با بنده همراه بودند. این وبلاگ سعی داشت در حد بضاعت خود زمینه ای را برای گفتمان و هم اندیشی ایران و جامعه اطلاعاتی فراهم کند.

روابط عمومی الکترونیک
روابط عمومی الکترونیک عنوان یک وبلاگ تخصصی گروهی است که با تلاش مهندس مزینانی راه اندازی شد و از بنده هم برای فعالیت در آن دعوت گردید. این وبلاگ هم مخاطبان خاص خود را دارد و اطلاعات خوبی را در حوزه روابط عمومی الکترونیک میتوان از آن به دست آورد.

مرکز توسعه و تبادل دانش فناوری اطلاعات
این عنوان اختصاص به سایتی دارد که قصد دارم در آن به جمع آوری بانک مقاله های حوزه فناوری اطلاعات و شاخه های علمی مرتبط با آن بپردازم. این سایت حاصل یک پروژه مشترک بین من و شرکت واسط تجارت الکترونیک می باشد. قصد دارم در این مجموعه بستری را فراهم کنم که همه علاقه مندان به حوزه فناوری اطلاعات بتوانند به راحتی به اطلاعات و مقاله های مورد نظر خود دست یابند و همچنین اطلاعات خود را به دیگران منتقل نمایند به همین جهت نام آن را مرکز توسعه و تبادل دانش فناوری اطلاعات برگزیدم.

انجمن فناوری اطلاعات جوانان
وبلاگی برای پوشش فعالیت ها و اخبار انجمن فناوری اطلاعات جوانان کشور راه اندازی کرده بودیم که به صورت گروهی اداره می شد.

مدیریت فناوری اطلاعات
(پشتیبان )
عطف به توضیحات ارائه شده در مورد مدیریت فناوری اطلاعات باید بگویم به علت نگرانی های مختلف در مورد ادامه کار وبلاگ مجبور شدم نسخه پشتیبان این وبلاگ را روی سرویس دهنده دیگری ایجاد کنم. که البته بعد ها همین وبلاگ توسط مدیران میهن بلاگ مسدود شد.

اورکات
به اعتقاد من اورکات یک پدیده بسیار مهم و تحول آفرین در دنیای وب سایت ها و جهشی برای مدل های جدید کسب و کار وبی و زمینه ساز شکل گیری ایده های بسیار و بدیع محسوب می شود. در ایران تقریبا جزو اولین نفراتی بودم که به این سایت پیوستم و واقعا از کار در آن لذت می بردم. هر چند که متاسفانه در ایران این سایت فیلتر شده است اما دوستانی که همچنان به آن دسترسی دارند می توانند برای رفتن به صفحه اختصاصی من در اورکات اینجا کلیک کنند. همچنین در اورکات یک انجمن تخصصی با عنوان مدیریت فناوری اطلاعات راه اندازی کرده ام که تجربه بسیار خوبی برای برقراری ارتباط با متخصصان حوزه فناوری اطلاعات بود. نشانی مستقیم آن را با کلیک به دست خواهید آورد.


گوگل , یاهو , ام اس اِن
به لطف دوستان مقاله ها و مطالبم در چند سال گذشته در سایت ها وبلاگ های مختلفی منتشر شده است که با مراجعه به سایت گوگل , یاهو , ام اس اِن  و جستجوی عبارت فرنود حسنی قابل مشاهده خواهند بود. برای مشاهده این نتایج روی این سه نام کلیک کنید.

 

برخی دیگر از وبلاگ هایی که در این مدت راه اندازی شده اند عبارتند است:


پرسش از فرنود حسنی
وبلاگی برای فراهم آوردن فضای پرسش و پاسخ میان فرنود و علاقه مندان به حوزه مدیریت و فناوری اطلاعات که در آن سعی می شود با بضاعت ناچیز پاسخی مناسب برای پرسش های کاربران ارایه شود.

شرکت فناوری اطلاعات سامان
ا
ین وبلاگ با هدف معرفی مطالعات و تحقیقات گروه پژوهشی شرکت فناوری اطلاعات سامان در حوزف مدیریت و فناوری اطلاعات راه اندازی شده است.

پورتال آموزش الکترونیکی
ا
ین پورتال توسط مهندس کوچکیان و همکاران ایشان در شرکت رهنما راه اندازی شده است و فرنود حسنی افتخار همکاری و تدریس در این پورتال را از روزهای اول راه اندازی داشته است.

کارگاه های مدیریت و فناوری اطلاعات
وبلاگی برای معرفی کارگاه ها و سمینار های تخصصی در حوزه مدیریت و فناوری اطلاعات
ا
کتابهای مدیریت و فناوری اطلاعات
وبلاگی برای معرفی کتاب ها و جدیدترین انتشارات در حوزه مدیریت و فناوری اطلاعات

رویدادهای مدیریت و فناوری اطلاعات
وبلاگی که با هدف معرفی رویدادهای تخصصی شامل نمایشگاه ها و رخدادهای حوزه مدیریت و فناوری اطلاعات راه اندازی شده است و بیشتر جنیه خبری دارد.

شرکت های مدیریتی و فناوری اطلاعات
در این وبلاگ شرکت های فعال در حوزه مدیریت و فناوری اطلاعات معرفی خواهند شد.

مدیریت روابط عمومی الکترونیکی
در این وبلاگ  به مفاهیم  علمی و کاربردی مدیریت روابط عمومی الکترونیکی پرداخته خواهد شد.

محصولات و خدمات فناوری اطلاعات
در این وبلاگ محصولات و خدمات شرکت های مختلف در حوزه فناوری اطلاعات معرفی خواهند شد.

وب سایت های مدیریت و فناوری اطلاعات
وبلاگی برای معرفی سایت های مدیریتی و فناوری اطلاعات

بزرگان مدیریت و فناوری اطلاعات
وبلاگی برای معرفی فعالان حوزه فناوری اطلاعات و مدیریت کشور.

مدیریت بانکداری الکترونیکی
ا
ین وبلاگ با هدف آشنایی علاقه مندان با مفاهیم و رویدادهای حوزه بانکداری الکترونیکی کشور راه اندازی شده است.

مدیریت تجارت الکترونیکی
ا
ین وبلاگ در حوزه تجارت الکترونیکی به بحث خواهد پرداخت.

فرهنگ لغات مدیریت و فناوری اطلاعات
همانطور که از نامش پیداست واژگان مدیریت و فناوری اطلاعات را برای کاربران معنا خواهد کرد.

شغل های مدیریت و فناوری اطلاعات

وبلاگی برای آشنایی علاقه مندان با مشاغل متعدد موجود در دنیای فناوری اطلاعات

 

 

 

 

 

 

 

 

                         
     
 

©2006 Copyright Farnood.com All Rights Reseved.