10 راه غیر مستقیم برای بالا رفتن رتبه سایت در موتورهای جستجو
فرنود حسنی

میلیونها وب سایت وجود دارند که تلاش می کنند جزو 20 سایت برتر لیست شده در صفحه اول موتورهای جستجوی اصلی قرار بگیرند این امر موجب رقابتهای زیادی شده است.

در موتورهای جستجو ی اصلی همانند گوگل، یاهو و آلتا ویستا 20 سایت برتری را که با کلید واژه ها و عبارتهای کلیدی ای که سایت شما نیز با آنها در صفحات زیرین موتورهای جستجو ظاهر می شود را پیدا کنید. البته ممکن است این سایت ها با پرداخت هزینه تبلیغات در رتبه های بالایی قرار گرفته اند. گرانترین راه برای یافتن جایگاه مناسب در موتورهای جستجو خریدن فضای تبلیغاتی است. اما اگر شما نمی خواهید پولی هزینه کنید می توانید از 10 راهبرد زیر استفاده کنید.

1- در سایت ها و انجمن های تخصصی خود عضو شوید و به پرسش و پاسخ در در آنها بپردازید و نشانه یا آدرس سایت خود را در انتهای پیام های خود باقی بگذارید.

2- توانمندی های محتوایی سایت خود را به مدیران سایتهای دیگرمعرفی کنید و به آنها اجازه دهید به مطالب شما مستقیماً لینک بدهند.

3- بخش هایی از محتوای سایتهای خود را در اختیاردیگر سایت ها قرار دهید. شما می توانید مقالاتی برای سایتهای آنها بنویسید و اطلاعات مربوط به خود و وب سایتتان را داخل باکسی که در انتهای مقاله قرار می دهید بگنجانید. با این کار به طور غیر مستقیم بر بازدیدکنند های وب سایت شما افزوده می شود.

4- مقالات خوبی در نقد و تعریف سایتهای پر بیننده بنویسید و در وب سایت خود استفاده کنید سپس با مدیر آن سایت تماس بگیرید و مقاله خود را به او معرفی کنید و از او بخواهید به مقاله شما لینک بدهد.

5- با مدیران سایتهای مختلف تماس بگیرید و از آنها برای تبادل آگهی دعوت به عمل آورید.

6- به مدیران سایتهای همکار خود پیشنهاد تبلیغ دو طرفه بدهید به این معنی که با اختصاص دادن فضایی به معرفی محصولات و خدمات آنها متقالاً این کار را از آنها بخواهید.

7- برای خدمات و محصولات وب سایت هایی که با آنها همکاری مشتریک دارید گواهی نامه های تایید بنویسید و برای آنها ارسال کنید و متن کوچکی از آن را با قابلیت لینک به سایت خود قرار دهید.

8- تبلیغات خود را در بخش های رایگان سایت های آنها قرار دهید

9- لینک سایت خود را بخش های رایگانی که توسط سایت های مختلف ارائه می شود قرار دهید.

10- در قسمت مر بوط به دفترچه یادداشت میهمانان مطالب مختصری در مورد سایت آنها بنویسید و در انتهای پیام خود نام و سایت خود را معرفی نمایید.

 

بازگشت به صفحه فهرست مقاله های حوزه IT

 

 

 

 

 

 

 

                         
     
 

©2006 Copyright Farnood.com All Rights Reseved.