10 راه کسب موفقیت در بازاریابی الکترونیکی
فرنود حسنی

1- رایگان..... من توجه شما را با این کلمه  جلب کردم. گزارش، کتاب الکترونیکی و... را به بازدیدکنندگان ارائه کنید. اطلاعات بالاترین میزان را در بین محصولاتی که از طریق اینترنت به فروش می رسند به خود اختصاص داده شما می توانید با ارائه اطلاعات رایگان از این پتانسیل برای رسیدن به اهداف خود بهره مند شوید.

  • بوسیله یک نمونه از اطلاعات تولیدی خودتان (در حد آشنایی و آزمایش)
  • برای پیدا کردن مشکلات و معرفی محصولات و خدمات
  • برای بالا بردن ترافیک سایت

رایگان بودن اطلاعات راه خوبی برای درست کردن لیستی از اهداف کسانی است که به سایت شما سر می زنند. از این دو سایت می توانید دو برنامه پاسخگویی خود کار به صورت رایگان دریافت کنید.

Send Free - http://www.sendfree.com/
Get Response - http://www.getresponse.com/

برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی ساختن کتابهای الکترونیکی مقاله ای با عنوان : چگونه کتاب الکترونیکی بسازیم و ترافیک زیادی را به سمت سایت خود هدایت کنیم. معرفی می شود که در سایت

http://www.web-source.net/ebook_creation.htm قابل مطالعه است.

2- خبرنامه ها و مجلات الکترونیکی

شروع به تهیه خبرنامه ای برای سایت خود کنیدو آن را به افراد مختلف ارسال کنید. حتی می توانید گروه خاصی را در سایت یاهو تشکیل دهید و این خبرنامه را برای آنها ارسال کنید.

 http://groups.yahoo.com

3- مقاله بنویسید

بسیاری از مردم در اینترنت به دنبال مقالات علمی میگردند. نوشتن و در اختیار دیگران گذاشتن مقالات رایگان می تواند شما را در معرض توجه افراد زیادی قرار دهد.

 

4- تبلیغات در مجلات الکترونیکی

آکهی خود را در نشریات الکترونیکی هدف قرار دهید. تبلیغات در مجلات الکترونیکی می تواند شما را با مشتریان بالقوه بیشماری مواجه کند بدون اینکه هزینه زیادی به شما تحمیل کند.

5- برنامه های کلیک امتیازی

برنامه های کلیک امتیازی به شما این امکان را می دهد تا برای بازدید کنندگان هدف خود تبلیغات کنید. پر طرفدارترین نمونه سیستم های کلیک امتیازی سیستم هایی است که در موتورهای جستجو به کار برده می شود. می توانید اطلاعات بیشتری در این باره از طریق سایت  http://www.payperclicksearchengines.com/ به دست آورید.

6- تبلیغات: سیستم تبلیغات گوگل راه ساده ای را  برای تبلیغات با توجه به بودجه شما دارد. برخلا، سایت های دیگر که فضای های خود را برای بنر های تبلیغاتی اختصاص می دهند و انها را در سیستم های رتبه امتیازی قرار می دهند. سیستم تبلیغاتی گوگل برای تبلیغات کنند ه ها آگهی های متنی بسیار موثری را تدارک دیده است که با نتایج جستجو به نمایش در می آیند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این سیستم می توانید به سایت  http://adwords.google.com مراجعه کنید.

7- انتشار گزارش

گزارش دقیقی در مورد محصولات و خدماتی که اراوه می کنید بنویسید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد گزارش نویسی به سایتهای زیر مراجعه کنید.

http://www.canadaone.com/promote/pressrelease.html

http://www.gebbieinc.com

http://www.automatedpr.com/

 

8- شبکه شدن

سعی کنید با جستجو یی دقیق مجموعه ای از سایتهای همکار از نظر محتوا و رسالتی که دنبال می کنند بیابید و بر اساس تقسیم بندی های دقیق آنها را در اختیار بازدیدکنندگان خود قرار دهید. این کار باعث خواهد شد تا سایت شما به عنوان مرکز اصلی سایتهایی که با موضوعی خاص فعالیت می کنند شناخته شود.

9- گروهها و انجمن هایی برای مباحثات کاری و علمی تشکیل دهید.

10-  تبلیغات معمولی

در روزنامه ها، مجلات، رادیو و تلویزیون سایت خود را تبلیغ کنید

بازگشت به صفحه فهرست مقاله های حوزه IT

 

 

 

 

 

 

 

                         
     
 

©2006 Copyright Farnood.com All Rights Reseved.